Szczegóły

Akademia Ashtanga Jogi

Warsztat jest doskonałą okazją, aby zgłębić się w filozofię i metodę ashtanga jogi. Przeznaczone jest dla wszystkich którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i praktykę zgodnie z tradycyjnym przekazem Sri K. Patthabiego Joisa oraz jego wnuka Sharata Joisa i wykorzystać ją dla siebie i w swoim nauczaniu. Warsztaty nie są przeznaczone tylko dla nauczycieli, mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby które chcą, poznać swoje możliwości i zaakceptować swoje ograniczenia oraz spędzić miło czas wśród osób oddane praktyce będącą częścią ich codziennego życia. 
Na koniec wyjazdu uczestnicy otrzymają na pamiątkę naszego wyjazdu dyplomy potwierdzające udział w warsztacie szkoleniowym z zakresu praktyki, anatomii i korekt ashtanga jogi. 

Zapraszamy na wyjątkowy już drugi jogiczny wyjazd do Nieprześni1 wraz z Małgorzatą Kobus-Kwiatkowską z Anatomii Jogi oraz Krystianem Mesjaszem, autoryzowanym nauczyciel KPJAYI w Mysore. Przez kilka intensywnych dni podzielimy się z wami wiedzą i doświadczeniem z zakresu praktyki i nauczania Ashtanga Vinyasa Jogi. Podczas porannego programu Mysore, dzięki naszym wskazówkom i korektom pogłębicie własną praktykę jogi. Popołudniami i wieczorami będą odbywały się wykłady oraz warsztaty tematyczne na których będziemy głębiej wnikali w system Ashtanga Jogi.

Podczas zajęć warsztatowych z Krystianem poznacie podstawy II serii „Nadi Shodana” oraz nauczycie się wykonywać korekty w kluczowych pozycjach I serii „Yoga Chikitsa”. „Nadi Shodhana”, czyli oczyszczanie układu nerwowego jest wymagającą praktyką zarówno na poziomie fizycznym jak i energetycznym. Uczestnictwo w tych zajęciach nie pozwoli tobie od razu perfekcyjnie wykonywać całej sekwencji. Pozwoli natomiast zrozumieć w jaki sposób jest ona skonstruowana. Jak prawidłowo wykonywać asany i w jaki sposób się do nich przygotować. Poznamy również poszczególne vinyasy które są integralną częścią praktyki. Nadhi Shodana ma na celu oczyszczenie kanałów energetycznych (nadis) przez które przepływa siła życiowa (prana) odżywiająca ciało i oczyszczająca umysł.

Podczas zajęć dotyczących korekt w asanach nauczymy się wzajemnie sobie pomagać i asystować, aby wykonywać pozycje prawidłowo oraz poczuć w nich komfort i wygodę. Dotyk w jodze jest bardzo ważnym elementem ponieważ pomaga przekazać wiele istotnych wskazówek drogą pozawerbalną. Czasami wystarczy „poczuć” danych ruch, aby później można było go odtworzyć w indywidualnej praktyce. Pomagając innymi możemy również zrozumieć jakie błędy sami popełniamy, a także przekonać się, że istnieję różne formy budowy ciała przez to czasami należy dostosować pozycję do praktykującego oraz uszanować jego fizyczne ograniczenia. 
1) Korekty w w ashtanga jodze cz.I - 2h
2) Korekty w w ashtanga jodze cz.I - 2h
3) Kluczowe pozycje II serii cz. I - 2h
4) Kluczowe pozycje II serii cz. I - 2h

Podczas zajęć warsztatowych z Gosią poznacie tajniki anatomii w praktyce asan. Połączycie teorię z praktyką, dzięki czemu z większą łatwością zrozumiecie funkcjonowanie swojego ciała i ciała innych osób. Podczas warsztatu Gosia zajmie się omawianiem takich tematów jak:
1) Analiza anatomiczna i biomechaniczna Powitań Słońca - 2h

2) Bezpieczeństwo kolan w praktyce asan - 2h
3) Padmasana krok po kroku - istota pracy z biodrami  - 2h
4) Bezpieczeństwo kręgosłupa w praktyce Ashtanga Jogi - 2h

Przeanalizowanie sekwencji Ashtanga jogi pod kątem anatomicznym pozwoli ci z większą łatwością dobierać warianty asan dla siebie lub dla Twoich uczniów. Zostaną przedstawione najczęściej występujące błędy i przeciwwskazania do wykonywania danych asan. Z wiekszą łatwością przyjdzie Ci zrozumienie problemów z jakimi mogą spotykać praktykujący Ashtanga jogę. Oprócz podstaw anatomicznych poznasz techniki mobilizacji, dzięki którym będziesz wiedzieć jak rozluźniać swoje mięśnie.
 

PROWADZĄCY:

MAŁGORZATA KOBUS-KWIATKOWSKA - magister fizjoterapii, broniła pracy „Analiza ruchomości kręgosłupa i stawów biodrowych u kobiet i mężczyzn praktykujących Ashtanga Vinyasa Jogę” na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Nauczycielka jogi Ashtanga Jogi, certyfikowana przez Yoga Alliance (RYT 200). Założycielka kanału na YouTube „Anatomia Jogi”, w którym opowiada o świadomej pracy z własnym ciałem podczas praktyki asan. Od 2015r. nauczycielka anatomii na kursach organizowanych przez Yoga Alliance. Absolwentka podyplomowych studiów „Psychosomatyczne praktyki jogi” na AWF we Wrocławiu. Na co dzień prowadzi własną szkołę Studio Anatomia Jogi w Lubinie. 

KRYSTIAN MESJASZ - jest nauczycielem ashtanga vinyasa yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu "Boso Na Macie" - jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.


MIEJSCE:

Nieprześnia 1 to uroczy kompleks wypoczynkowy otoczony pięciohektarowym parkiem. Mieści się w nim zabytkowy dworek, jabłoniowy sad, staw i warzywnik. Znajduje się w bliskiej odległości od turystycznych atrakcji - Zamku w Wiśniczu, kopalni soli w Bochni, zabytkowych, ludowych kościołów na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. 
Do naszej dyspozycji będą gustownie urządzone pokoje dwu i trzyosobowe z łazienkami, przestronna jadalnia, zabytkowa kamienna piwnica, sala do ćwiczeń z podgrzewaną podłogą i przeszkoloną ścianą z widokiem na malowniczy ogród. Spacery po parku, zaraz po praktyce jogi lub posiłku będą doskonałą chwilą na wyciszenie i odpoczynek.

Przez cały pobyt delektować się będziemy wegetariańską i wegańska kuchnią, bazującą na lokalnych ekologicznych produktach.

www.nieprzesnia1.com

--------------------------------------------------------------------------------

CENA WARSZTATÓW: 
1650zł (obowiązuje zadatek w wysokości 700 zł płatny do 31 lipca).  Zadatek jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztacie i nie podlega zwrotowi. 
 
Po 31 lipca koszt warsztatów wynosi 1850zł (obowiązuje zadatek w wysokości 700zł). 
 
PŁATNOŚĆ: 
Cena obejmuje 3 noclegi w pokoju dwu lub trzyosobowym z łazienką, całodzienne wegetariańskie i wegańskie wyżywienie w formie bufetu, uczestnictwo w codziennym programie Mysore oraz zajęcia warsztatowe z Gosią i Krystianem. 
 
Istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego w wysokości 580zł. 

KONTAKT:
Krystian Mesjasz tel. 665 748 891 lub email: krystian.mesjasz@gmail.com
 
 
Warsztaty odbędą się gdy zbierze się minimum 12 osób.