Szczegóły

Kręgosłup Jogina

Zapraszam wszystkie Joginki i Joginów, którzy chcą dowiedzieć się jak bezpiecznie praktykować jogę, dbając o swój kręgosłup. Na warsztacie będzie omówiona budowa kręgosłupa. Zostanie przybliżony temat ruchomości kręgosłupa w odcinku: lędźwiowym, piersiowym i szyjnym. 

Dokładnie przeanalizujemy wpływ ustawienia miednicy na kręgosłup. W praktyce sprawdzimy jak świadomość prawidłowego ustawienia miednicy wpływa na pracę w asanach w przypadku skłonów, wygięć oraz skrętów. 

Kolejnym zagadnieniem które poruszymy, będzie zwrócenie uwagi na stawy krzyżowo-biodrowe. Jak praktykować, aby nie doprowadzić do ich przeciążenia.  

Poprzez pracę w asanach pokażę w jaki sposób pozbyć się napięć z mieśni mających bezpośredni wpływ na ból odcinka lędźwiowego. Warsztat zawiera wiele ćwiczeń świadomościwych, dzięki którym odkryjesz połącznia powięziowe i to, jak wpływają one na Twoje ciało.

W czasie warsztatu wykonamy sesję jogi uwalniającą z napięć odcinek szyjny, piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa. Całość zakończymy mobilizacją z pomocą piłeczki tenisowej, dzięki czemu poznasz sposoby na samodzielne radzenie sobie z bólem.