Szczegóły

Kręgosłup Jogina

Zapraszam wszystkie Joginki i Joginów, którzy chcą dowiedzieć się jak bezpiecznie praktykować jogę, dbając o swój kręgosłup. Podczas warsztatu korzystam z modelu kostnego, dzięki czemu jeszcze łatwiej będzie można zrozumieć poruszane zagadnienia. 

Na warsztacie będzie omówiona budowa kręgosłupa. Zostanie przybliżony temat ruchomości kręgosłupa w odcinku: lędźwiowym, piersiowym i szyjnym. 

Dokładnie przeanalizuję wpływ ustawienia miednicy na prace kręgosłupa. W praktyce sprawdzimy jak świadomość prawidłowego ustawienia miednicy wpływa na pracę w asanach w przypadku skłonów, wygięć oraz skrętów. 

Kolejnym zagadnieniem które poruszę, będzie zwrócenie uwagi na stawy krzyżowo-biodrowe. Jak praktykować, aby nie doprowadzić do ich przeciążenia.  

Poprzez pracę w asanach pokażę w jaki sposób pozbyć się napięć z mieśni mających bezpośredni wpływ na ból odcinka lędźwiowego, takich jak:

  • iliopsoas (biodrowo-lędźwiowy),
  • quadratus lumborum (czworoboczny lędźwi)
  • gluteus maximus (pośladkowy wielki)
  • piriformis (gruszkowaty)

Zaproponuję sesję uwalniającą z napięć odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa. Całość zakończymy mobilizacją z pomocą piłeczki tenisowej, dzięki czemu poznasz sposoby na samodzielne radzenie sobie z bólem.