Szczegóły

Otwieranie bioder

Sprawnie funkcjonujące biodra to gwarancja zdrowia kręgosłupa oraz jego mobilności. Jedną z funkcji stawów biodrowych jest przenoszenie obciążeń z kręgosłupa na nogi. Jeśli pojawi się jakakolwiek dysfunkcja w biodrze od razu zauważymy ją podczas chodu, a także znajdzie ona odbicie kondycji kręgosłupa.Często mówi się o stawie biodrowym, jako o najważniejszym w naszym organiźmie, ze względu na funkcje jakie spełnia. Praca w asanach nad elastycznością w stawach biodrowych powinna być priotytetem. Tylko dzięki zdrowym i elastycznym stawom biodrowym będziesz w stanie usiąść w bezruchu i medytować bez uczucia dyskomfortu ;) 

Zapraszam na warsztat, dzięki któremu zrozumiesz istotę pracy ze stawami biodrowymi, poznasz swoje ograniczenia i mocne strony. Na warsztacie poznasz sekwencje asan którą będziesz móc samodzielnie stosować w domu. Oprócz klasycznych asan poznasz metody fizjoterapeutuczne uwalniania napięć z rejonu stawów biodrowych. Warsztat omawiamy jest z pomocą modeli kostnych, dzięki czemu jeszcze łatwoej będziesz w stanie zroumieć poruszane zagadnienia. 

Co wyniesiesz z tego warsztatu:

  • poznasz budowę anatomiczną stawów biodrowych i głównych mięśni je otaczających 
  • dowiesz się co wpływa na ograniczenie ruchomości stawów biodrowych
  • Poznasz różnicę między ograniczeniem ruchomości wynikającym z budowy kostnej, a niedosteczną elastycznością mięśni i ścięgien 
  • Poznasz zależność łańcucha kinematycznego biodro-kolana-kostki
  • Poznasz i przećwiczysz sekwencje asan które uelastyczniają stawy biodrowe

Każdy z uczestników, proszony jest o zabranie na warsztaty piłki tenisowej i/lub mniejszej kauczukowej. Będzie ona potrzebna, aby wykonać automobilizację tkanek.