PODCAST #21 O moim podejściu do ciała
W podkaście dowiesz się, jak wiele lat spędzonych na uczelni medycznej medycznej zmieniło moje podejście do ciała, a także jak patrzę na ciała osób praktykujących jogę.
PODCAST #21 O jodze i pracy z głosem – Aleksandra Orzechowska-Niedziela
Co wspólnego ma joga ze śpiewaniem? Czy praktyka jogi może pomóc w przygotowaniu do śpiewu? Jak bardzo istotna jest praca z głosem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym odcinku podkastu! Zapraszam Was do wysłuchania rozmowy z moją Patronką Aleksandrą Orzechowską-Niedziela, która jest dyrygentką chóralną i instruktorem śpiewu, a oprócz tego psychologiem i certyfikowanym edukatorem w Terapii Opartej na Emocjach. Obecnie dokształca się w zakresie innowacyjnych metod prowadzenia
PODCAST #20 O wzrastaniu w roli nauczyciela jogi
Wiedza i technika prowadzenia zajęć jogi to nie wszystko! Ogromne znaczenie mają również charakter, typ osobowości, reakcje na krytykę i pochwałę, a także wiele innych cech. W tym podkaście opowiadam o moim spojrzeniu na odpowiedzialność, którą niesie za sobą bycie nauczycielem jogi.
PODCAST #19 O 5 pierwotnych elementach wg. Ayurvedy – Piyush Mittal
Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Piyushem Mittalem, który opowiada o pięciu pierwotnych elementach według Ayurwedy, określanych jako Bhuta Suddhi. Z rozmowy dowiesz się jak harmonizować energię: wody, ziemi, powietrza, ognia i przestrzeni w ciele, i Twoim otoczeniu.
PODCAST #18 O kontuzjach – Rozmowa z Beatą Darowską
Kontuzje to nieodzowny element każdej aktywności ruchowej. Jak to wygląda w praktyce jogi? Kto jest odpowiedzialny za kontuzje, nauczyciel czy uczeń? Zapraszam Was do wysłuchania mojej rozmowy z Beatą Darowską! Mam nadzieję, że będzie to dla Was wartościowy materiał, który weźmiecie do serca.
PODCAST #17 O sercu Ashtanga Jogi – Rozmowa z Eweliną Bejgrowicz
Praktyka Ashtangi jest spektakularna i inspirująca! Jednocześnie od pierwszego momentu można dostrzec, że chodzi w niej o coś więcej niż zapierające dech w piersiach wygibasy na macie. Co zatem sprawia, że praktyka Ashtangi jest tak wyjątkowa? To tristhana, która jest sercem tej metody. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Eweliną Bejgrowicz, autoryzowaną nauczycielką Ashtanga Jogi, na temat jej doświadczeń z praktyką tristhany.
PODCAST #16 Rozmowa z Alicją Suchcicką
Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Alicją Suchcicką, joginką o cudownie kreatywnym umyśle! Rozmawiamy na temat odpoczynku i doświadczeniach Alicji związanych z depresją.
PODCAST #14 O dylematach początkującego jogina
W nowym podkaście opowiadam o dylematach, z którymi najczęściej spotykają się osoby stawiające pierwsze kroki na macie: 🔸Co zrobić, jeśli nie jestem tak elastyczna? 🔸Moja asana nie wygląda jak u innych, co mam z tym zrobić? 🔸Jak mam się wyciszyć i uspokoić umysł? 🔸Jaką matę do jogi wybrać? 🔸Jak prawidłowo oddychać podczas praktyki? 🔸Czy muszę znać nazwy asan? 🔸Kiedy zobaczę pierwsze efekty praktyki jogi? Jeśli nurtują Cię odpowiedzi na powyższe pytania, zachęcam do wysłuchania! Podcast
PODCAST #13 Rozmowa z Kamilem Śniecińskim
Cześć! Zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy z fizjoterapeutą i osteopatą Kamilem Śniecińskim. Z tego podcastu dowiesz się: - kim jest osteopata? - jaka jest różnica między ostopatą, chiropraktykiem, a kręgarzem? - z jakimi problemami zdrowotnymi warto się zgłosić do osteopaty? - czy joga może być uzupełnieniem terapii osteopatycznej?
PODCAST #12 Rozmowa z Martą Szostak
Zapraszam Was do wysłuchania mojej rozmowy z Martą Szostak. Poruszyłyśmy temat relacji z ciałem w kontekście praktyki jogi i wzorców wszechobecnych w popkulturze. Znajdziecie w nim dużo osobistych przemyśleń z perspektywy dziewczyn, które nie wpisują się w wizerunek „typowej joginki”.