Warsztaty on-line na czas pandemii (i nie tylko!)

Cieszy mnie to, że coraz częściej lekarze kierują osoby z bólem kręgosłupa na jogę. To dobry znak, bo pokazuje, że jest inne rozwiązanie na ból kręgosłupa niż tabletki. 


Tabletka przeciwbólowa nigdy nie uleczy nas z bólu kręgosłupa, za to zafunduje obciążenie dla wątroby, uszkodzenie śluzówki przewodu pokarmowego, uzależnienie fizyczne i psychiczne. 


Sam trend kierowania pacjentów na zajęcia jogi bardzo mi się podoba, mam tylko jedno „ale”: zależy na jakie zajęcia ci pacjenci trafią. Po pierwsze, jakość prowadzonych zajęć jogi jest różna. Po drugie, czasem mimo największych chęci nauczyciela jogi, nie jest on w stanie przypilnować wszystkich swoich uczniów, jeśli jest ich zbyt dużo na sali. Aktualnie ten problem nam odpada, bo i tak przez dłuższy czas nie wybierzemy się na zajęcia prowadzone w szkole jogi.


W konsekwencji pandemii pojawiło się mnóstwo zajęć jogi online. Jest to rewelacyjne rozwiązanie! Czuje, że dzięki temu jeszcze więcej osób skorzysta z zajęć jogi, nie wychodząc z domu. Pamiętać jednak trzeba o tym, że na zajęciach jogi online nauczyciel nie zawsze jest w stanie wyłapać błędy, które zamiast pomóc w walce z bólem kręgosłupa, tylko go zaostrzą. 
Podsumowując, zawsze są plusy i minusy zajęć prowadzonych (czy to w szkole jogi, czy online). Sama jestem ogromną zwolenniczka tego, aby dawać narzędzia do pracy z ciałem i zachęcać uczniów do ich samodzielnego rozwijania. Bo praktyka jogi, która oparta jest na indywidualnych odczuciach, jest dla mnie jej esencją. Dlatego tworząc warsztaty online poświęcone kręgosłupowi, chciałam zachęcić Was do indywidualnego zgłębiania zagadnień z nim związanymi. 


Nie ma pośpiechu, dostęp do warsztatu masz cały czas. Możesz rozłożyć sobie na poszczególne dni wykonywanie ćwiczeń, jakie są w nich zawarte. Notować swoje obserwacje i zmiany, jakie w zachodzą w Twoim ciele. Dodatkowym bonusem jest to, że warsztat poświęcony kręgosłupowi zawiera analizę tego, co może powodować zaostrzenie bólu kręgosłupa podczas praktyki jogi. Przeanalizowałam dla Was najczęściej popełniane błędy podczas skłonów w przód, wygięć w tył oraz skrętów. 


Mam nadzieję, że wideo warsztaty będą dla Was przydatnym narzędziem z pomocą których z większą uważnością przyjrzycie się swojej praktyce jogi. 

Moje warsztaty znajdziesz tutaj:

Praca z oddechem

Praca z kręgosłupem