Szczegóły

Mostek łatwiejszy niż myślisz

Podczas warsztatów będziemy zajmować się wszystkimi uwarunkowaniami anatomicznymi jakie mają bezpośredni wpływ na wykonanie mostka (Urdhva Dhanurasana).

Będziemy dokłądnie zajmować się mięśniem biodrowo-lędźwiowym głównym zginaczem biodra, który jako pierwszy powoduje blokady w wygięciach do tyłu. Omówiona zostanie praca mieśni klatki piersiowej, oraz ewentulne problemy wynikające z budowy kostnej tego rejonu ciała. 

Podczas sesji jogi przygotowującej do mostka zostaną zaprezentowane asany otwierające klatkę piersiową oraz rozciągające zginacze bioder. Dokładnie przeanalizowana zostanie praca mięśniowa w Urdhva Dhanurasana, tak abyś zobaczył gdzie znajduje się Twój "słaby punkt" i nad czym musisz jeszcze popracować. 

CO WYNIESIESZ Z TEGO WARSZTATU?

  • wspólnie przeanalizujemy co jest odpowiedzialne za prawidłowe wygięcie do tyłu pod względem budowy anatomicznej
  • dowiesz się jak bezpiecznie przygotować ciało do wykonywania mostka
  • poznasz techniki fizjoterapeutyczne, które będziesz mógł samodzielnie stosować w swojej praktyce, aby zwiększyć swobodę podczas wygięć w tył
  • wykonasz lepszy mostek niż robiłeś/łaś do tej pory! 

Warsztaty skierowane są do osób na każdym poziomie zaawansowania. Warsztat okaże się szczególnie przydatny dla tych osób, które odczuwają ból podczas wykonywania różnego rodzaju wygięć do tyłu.