Nazywam się Gosia Kobus-Kwiatkowska. Jestem nauczycielką jogi i fizjoterapeutką. Tworzę markę Anatomię Jogi, by dzięki wiedzy anatomicznej pomóc Ci dopasować jogę do siebie, a nie odwrotnie.

Czym jest dla mnie joga?

O ludzkim ciele i jego połączeniu z psychiką uczyłam się na studiach na AWF we Wrocławiu (Fizjoterapia i Psychosomatyczne praktyki jogi). Dzięki Beacie Darowskiej poczułam, jak ogromne znaczenie ma fizyczna warstwa jogi i że każdy powinien przez nią przejść. U Johna Scotta moja uwaga przeniosła się głębiej, ku energetycznemu aspektowi – odkryłam subtelniejsze zmiany, jakie daje asana.

Dopiero dzięki codziennemu stawaniu na macie zrozumiałam, że to ja jestem dla siebie najlepszą nauczycielką.

Chcę podzielić się z Tobą wiedzą anatomiczną i doświadczeniami, które zebrałam podczas 10 lat praktyki. Nie musisz znać całego atlasu kości i mięśni, żeby praktykować bezpiecznie! Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Ci nie tylko uniknąć kontuzji i radzić sobie z nimi. Ale przede wszystkim zachęcę Cię do głębszego zrozumienia i poznania siebie poprzez ciało.

Chcesz ze mną praktykować?

Na YouTube znajdziesz sekwencje asan na wszystkich poziomach zaawansowania, a także anatomiczne filmy instruktażowe. Zajrzyj na mój Instagram, aby nauczyć się anatomii w lekkiej formule. Dopiero zaczynasz? Dla początkujących przygotowałam Pakiet Startowy dla Joginki i Jogina. Chcesz uniknąć kontuzji albo borykasz się z bólem? Dołącz do serii Wypraw Anatomicznych lub do pogłębionych kursów on-line o kolanach, biodrach i kręgosłupie. Przyszłych i obecnych nauczycieli zapraszam na dedykowane im kursy, na których poznajemy bardziej zaawansowane powiązania anatomii z asanami. A jeśli Twoja intuicja kieruje Cię w stronę szukania jogowych inspiracji i instrukcji – zapisz się na mój newsletter albo włącz podkast, w którym rozmawiam z ciekawymi joginkami i joginami.

Za co jestem wdzięczna?

Dziękuję to, że za swoją pracę dostaję tak wiele wsparcia. Cieszy mnie każdy komentarz pod filmem na YT i każde podzielenie się odczuciami po warsztacie przez uczestników. Ale to nie wszystko. Dzięki środkom, które otrzymuję od Patronek i Patronów na Patronite mogę tworzyć jeszcze lepszej jakości filmy, zdjęcia i treści. Cieszę się, że tak wiele Joginek i Joginów interesuje się o jogą i ajurwedą. Jestem wdzięczna, że to, co robię inspiruje coraz więcej osób do holistycznego podejścia do życia.

O czym marzę?

Chciałabym, żebyś dzięki Anatomii Jogi poczuł/a, że ciało to dopiero początek. Bo jeśli zdecydujesz się na podążanie ścieżką joginki/jogina, to z każdą kolejną godziną praktyki odkryjesz jej kolejne warstwy. Na macie i poza nią.